Sık Sorulan Sorular

Nasıl bilet satın alabilirim?

Biletlerinizi;

  • sahilseyahat.com web sitesinden ve mobil uygulamamızdan online olarak,
  • Otogarlar veya şehir içinde Sahil Seyahat bilet satış noktalarından,
  • Çağrı merkezimizden satın alabilirsiniz.
Bilet üzerinde değişiklik yapabilir mi?

Satın alınmış bilette değişiklik yapılamaz. Değişiklik biletin açık bilete çevrilmesi iade edilip yeni bilet düzenlenmesi ile mümkün olacaktır.

Satın aldığım bileti iptal etmek istiyorum, nasıl iptal edebilirim?

Biletlerler seferden 24 saat öncesine kadar iptal edilebilir. Seferinize 24 saat ve daha az süre kaldığı durumda biletiniz iptal edilemez, 6 ay boyunca kullanabileceğiniz şekilde açık bilete dönüştürülür.

Seferim iptal oldu ne yapmam gerekiyor?

İptal olan seferlerde yolcu hareket saatine en yakın sefere yönlendirilir, en yakın seferin uygun olmaması halinde biletiniz 6 ay geçerli açık bilete dönüştürülmekte veya bilet ücreti iadesi yapılmaktadır.

Şube ya da otogardan alınan biletlerde bütün işlemler yine şube ya da otogardan yapılır.

Rezervasyon nasıl yapabilirim? Rezervasyonu nasıl bilete dönüştürebilirim?

Otogarlar veya şehir içinde Sahil Seyahat bilet satış noktalarından, veya çağrı merkezimizden bilet rezervasyonu yapılabilir. Çağrı merkezi (kredi kartı gereklidir) veya bilet satış noktaları üzerinden bilete dönüştürülebilir.

Açık biletimi en son ne zaman kullanabilirim?

Açık bilet 6 ay geçerlidir. Açık bilet işlem tarihini takip eden 6 ay boyunca kullanılabilir.

Değerli eşyalarımı bagaja koymam gerekiyor mu?

Değerli kişisel eşyalar otobüs bagajlarında taşınmamaktadır. Yolcularımızın, değerli eşyalarını gerek seyahat esnasında gerekse molalarda yanlarına alması gerekmektedir.

Bagaj fişi almadım bagajım kayboldu ne yapmam gerekiyor?

Bagaj fişi olmayan bagajların sorumluluğu yolcuya aittir. Bagaj Prosedürü sayfasını inceleyebilirsiniz.

Evcil hayvan ile seyahat koşulları nedir?

Aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvan dostlarımız, 23x30x40 cm’den küçük ve kilitli kafeslerinde olmak koşulu ile hayvan sahibi ile birlikte otobüs içinde seyahat edebilirler.

Evcil hayvanınız ister kafesi ile kucakta veya atın alınan koltuğun önünde veya satın alacağınız yan koltukta yolculuk yapabilir. İlgili şartları sağlamayan evcil hayvanlar, veteriner kontrolünde uyutularak, özel kafeslerinde, muvaffakatname imzalanması şartı ile ve yalnızca bagaj alanında taşınabilir. Aksi durumda, hayvan sağlığı ve diğer yolcularımızın güvenliği için ulaşımı sağlamama insiyatifi firmamıza aittir.

Evcil hayvanınıza ait sağlık belgesi ve aşı kâğıdı gibi evrakları mutlaka yanınızda bulundurulmasu ve sorulduğunda görevlilere gösterilmesi zorunluluktur. Tüm yolcuların ve evcil hayvanların konforlu bir yolculuk geçirebilmesi için kediyle köpeği ya da kediyle kuşu aynı otobüste taşınamamaktadır. Köpekle kuşu ise birbirlerine mümkün olan en uzak mesafede taşımak için gerektiği durumda koltuğunuzu değiştirilebilir.

Son Blog Yazıları